تبلیغات
بانک ها

دریافت وام مسکن بانک ملت با شرایط و امکانات متمایز!

یکی از تسهیلات بانکی که با هدف مسکن‌دار شدن افراد از طرف بانک‌های دولتی یا خصوصی ارائه می‌شود، وام مسکن است. بانک ملت نیز یکی از معتبر‌ترین بانک‌های دولتی بوده که با ضوابط و قوانین معین، اقدام به ارائه انواع وام مسکن کرده است. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت وام مسکن بانک ملت ما را تا ادامه این مقاله همراهی نمایید.

انواع وام مسکن بانک ملت

بانک ملت برای سهولت دریافت وام مسکن متقاضیان، شرایط و به نوعی انواع وام مسکن را در نظر گرفته است. از جمله وام مسکن بانک ملت به قرار زیر خواهد بود:

وام مسکن فوری

یکی از وام‌های مسکن بانک ملت، وام مسکن فوری بوده که به نام وام بدون ضامن نیز معروف است. دقت داشته باشید، بدون ضامن بودن این وام به این معنی نیست که شما برای دریافت آن هیچگونه ضمانتی به بانک ارائه نخواهید کرد. در نظر داشته باشید، فقط نوع ضامن در وام مسکن فوری تغییر خواهد کرد. افرادی که می‌خواهند در کمترین زمان (حداکثر ۱۵ روز) وام تسهیلاتی مسکن دریافت نمایند، وام فوری مسکن بانک ملت، بهترین گزینه برای آن‌ها خواهد بود.

 • در صورتی که فرد متقاضی این وام، ضامن معتبر نداشته باشد، مبلغ سپرده‌گذاری، می‌تواند به عنوان ضامن تلقی شده و نزد بانک نگهداری شود. اما مبلغ سپرده‌گذاری وام گیرنده، باید در حدی بوده که مبلغ وام فوری را تحت پوشش قرار دهد.
 • اگر شخص وام‌گیرنده، سند ملکی را به بانک ارائه دهد، می‌تواند بدون سپرده‌گذاری و ارائه ضامن معتبر، اقدام به دریافت وام مسکن بانک ملت از نوع فوری کند.

وام مسکن بانک ملت ویژه اقشار خاص

وام مسکن بانک ملت (اقشار خاص)

همان طور که از نام این نوع وام مسکن بانک ملت مشخص است، وام مسکن اقشار خاص، تنها به افراد با شرایط ویژه‌ای تعلق می‌گیرد. اما چه کسانی واجد شرایط برای دریافت این نوع وام هستند:

 • وام مسکن ویژه روستاییان: وام مسکن ویژه روستاییان، یکی از وام‌های تعیین شده بانک ملت بوده که در سال ۱۴۰۲ با ارزش ۶۰.۱۶۰ میلیون تومان به تمام روستاییان کشور در جهت خرید خانه ارائه می‌شود. در نظر داشته باشید، از آنجا که بازپرداخت‌های این نوع وام مسکن بانک ملت، به صورت ۱۵ ساله و به نوعی طولانی است، شرایط آسانی برای پرداخت قسط‌ها برای متقاضی وام فراهم می‌شود.
 • وام مسکن ویژه اعضای هیئت علمی: یکی دیگر از وام‌های بانک ملتِ مربوط به اقشار خاص، وام مسکن ویژه هیئت علمی است.‌ این نوع وام با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به اعضای هیئت علمی و دانشگاهی از طرف بانک ملت ارائه می‌شود. بازپرداخت‌ ۲۰ ساله، از جمله نکات مثبت وام مسکن بانک ملت ویژه اعضای هیئت علمی خواهد بود. مدت زمان ۲۰ سال برای بازپرداخت‌های این نوع تسهیلات با توجه به شرایط تورم، می‌تواند، برای متقاضی وام بسیار شرایط مناسبی باشد.
 • وام مسکن ویژه خانواده‌های شهدا: وام مسکن بانک ملت ویژه خانواده‌های شهدا، از جمله تسهیلاتی بوده که با توجه به شرایط متفاوت با مبلغ متغیر به خانواده‌های شهدا ارائه می‌شود. این نوع وام نیز دارای بازپرداخت‌هایی به مدت ۲۰ ساله خواهد بود.
 • وام مسکن ویژه نخبگان: وام مسکن ویژه نخبگان، از جمله زیر مجموعه‌های وام مسکن بانک ملت است که از سال ۱۳۹۲ این نوع تسهیلات ارائه می‌شود. در سال ۱۴۰۲ مبلغ وام مسکن ویژه نخبکان به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان است. در نظر داشته باشید، تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از نخبگان کشور از این نوع تسهیلات در جهت خرید خانه استفاده کرده‌اند.
 • وام مسکن ویژه نوسازی بنا‌های قدیمی و فرسوده: یکی دیگر از انواع وام مسکن بانک ملت، تسهیلات مربوط به نوسازی بنا‌های قدیمی و فرسوده است. افرادی که اقدام به دریافت این نوع وام می‌کنند، باید دارای ملک با شرایط خاص چون فرسوده و یا قدیمی بودن آن باشند. بانک ملت در اوایل سال ۱۴۰۲ اعلام کرده است که بیش از ۲۰ هزار فقره وام مسکن ویژه نوسازی بناهای قدیمی را به افراد واجد شرایط ارائه کرده است.

مراحل و مدارک لازم برای دریافت وام مسکن بانک ملت

مراحل و مدارک لازم برای دریافت وام مسکن بانک ملت

اکنون که با انواع وام بانک مسکن و افراد واجد شرایط این نوع وام‌ها آشنا شده‌ایم؛ بهتر است با مدارک و به طور کلی با مراحل دریافت وام مسکن بانک ملت نیز آشنا شویم.

مرحله اول؛ مراجعه به سایت بانک ملت

برای آگاهی دقیق از شرایط و ضوابط هر یک از وام‌های بانک مسکن ارائه شده توسط بانک ملت، در مرحله اول به سایت این بانک مراجعه نمایید. در سایت بانک ملت، شرایط ویژه‌ی هر نوع وام مسکن از قبیل نوع وام، مبلغ وام، سود، شرایط باز پرداخت‌ها، شرایط واجدین صلاحیت و… به طور دقیق ذکر شده است. می‌توانید به صورت حضوری نیز برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع وام مسکن بانک ملت، به یکی از شعب بانک ملت مراجعه کنید.

مرحله دوم؛ آماده سازی مدارک

برای دریافت وام مسکن بانک ملت، باید مدارکی را به بانک ارائه دهید. از جمله مدارک لازم برای دریافت وام مسکن بانک ملت:

 1. اصل کارت ملی و شناسنامه متقاضی وام
 2. اصل کارت ملی و شناسنامه فروشنده ملک
 3. مدارک شناسایی ضامن
 4. سند ملک
 5. پروانه ساخت
 6. اصل گواهی پایان کار ملک
 7. صورت مجلس به صورت تفکیکی
 8. مبایعه نامه

مرحله سوم؛ افتتاح حساب در بانک ملت

برای دریافت هر نوع وام مسکن بانک ملت، باید یک حساب در این بانک داشته باشید. دقت داشته باشید، نوع حساب بر حسب نوع وام مسکن شما متغیر خواهد بود. کارمند بانک، شما را با توجه به نوع تسهیلاتی وام مسکنی که دریافت می‌کنید و نوع حسابی که باید افتتاح نماید، راهنمایی خواهد کرد.

مرحله چهارم؛ استعلام مدارک ارائه شده

در این مرحله در جهت درستی و صحت مدارک ارائه شده، بانک ملت اقدام به استعلام مدارک می‌کند. در صورتی که مشکلی در یکی از مدارک وجود داشته باشد، از طرف بانک ملزم خواهید شد در مدت زمان معین اقدام به رفع مشکل پیش آمده نمایید.

مرحله پنجم؛ ارزش‌گذاری ملک

بانک برای ارزش گذاری ملک خریداری شده، کارشناسی را به محل ملک ارسال می‌کند. دقت داشته باشد، ارزش ملک باید دارای یک مبلغ مورد تایید بانک باشد تا شما واجد شرایط دریافت یکی از وام‌های مسکن بانک ملت باشید.

مرحله آخر؛ امضای قرارداد

اگر تمام شرایط و مراحل بالا به صورت کامل انجام شوند، با امضای قرارداد، نوبت به دریافت وام مسکن بانک ملت خواهد رسید. این قرارد توافقی بین شما و بانک در جهت دریافت وام و تعهدی برای بازپرداخت‌های به موقع شما خواهد بود.

دریافت فوری وام مسکن بانک ملت

جمعبندی

وام مسکن بانک ملت، به عنوان راهکاری عالی و کارآمد در عرصه تأمین نیازهای مالی، با امکانات و شرایطی خاص، به متقاضیان فرصت می‌دهد که به راحتی و بدون پیچیدگی‌های معمول و مرتبط با درخواست وام، به منابع مالی دست پیدا کنند که در این مقاله به شرایط و نحوه دریافت این وام به طور کامل پرداخته شد. برای کسب اطلاعات دقیق و کامل در مورد انواع وام‌ مسکن و همچنین پاسخ به سوالات خود در این زمینه، ما را دنبال کنید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره شرایط دریافت وام فوری از سایر بانک‌ها دارید، می‌توانید با پیگیری اخبار مجله خبری پاسارگاد، اطلاعات جامعی در مورد شرایط، مدارک مورد نیاز و جزئیات مهم وام‌های مختلف بانکی دریافت کنید.

تبلیغات
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا