تبلیغات
معرفی وام ها

وام تعمیرات مسکن

آیا به‌دنبال فرصتی برای تعمیرات منزل به سبک خودتان می‌گردید؟ وام تعمیرات مسکن، گزینه‌ای عالی و کارآمد برای آغاز پروژه‌های بازسازی و نوسازی است. وام بازسازی مسکن فرصتی است تا با مبلغی مناسب، خانه خود را زیبا و مدرن طراحی کنید.

عناوین این مقاله

وام تعمیرات مسکن ۱۴۰۲، راهکاری کارآمد برای بهبود و ارتقای زیرساخت‌های منازل

در این مقاله به توضیحات دقیق و کاربردی در خصوص نحوه دریافت وام تعمیرات مسکن، روش‌ها و شرایط اخذ این وام پرداخته‌ایم تا شما با اطمینان بیشتری به سمت بهبود و بهسازی منزل خود بروید.

وام بازسازی مسکن، ارتقاء منزل با تسهیلات مناسب از بانک‌های معتبر

در سال ۱۴۰۲، به‌منظور حمایت از افرادی که خواهان تعمیر و بازسازی منازل خود هستند، دولت با عنوان “وام تعمیرات مسکن” یا “جعاله مسکن” تسهیلات ویژه‌ای را ارائه کرد. این وام به افراد امکان می‌دهد که مبالغی از بین ۵ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان را برای تعمیرات و بازسازی مسکن خود دریافت کنند.
بانک مسکن اولین نهادی بود که به‌صورت ویژه این تسهیلات را ارائه داد. همچنین، بانک‌های دیگر نیز این امکان را به افراد ارائه دادند از جمله بانک‌های صادرات، رفاه، ملی، سپه، گردشگری و غیره. شرایط متنوع این بانک‌ها مانند سقف وام و شرایط بازپرداخت، می‌تواند به افراد کمک کند تا تسهیلات مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و تصمیم بهتری برای درخواست وام بگیرند.

وام تعمیرات مسکن بانک مسکن

{جهت مشاوره ی رایگان دریافت وام آزاد، روی سند ملک و خودروی پلاک تهران، با شماره های زیر تماس بگیرید.}
 • دسته چک لازم است.
 • نیاز به سند ملک یا خودروی پلاک تهران دارد.
 • وام بانکی نیست و بصورت آزاد پرداخت میگردد.
 • حداقل مبلغ پرداختی ۲۰۰ میلیون تومان و حداکثر ۲۰۰ میلیارد تومان میباشد.
 • تا ۷۰ درصد ارزش سند یک روزه پرداخت میگردد.
 • تمامی شماره های داخل سایت متعلق به موسسه حقوقی توانگر است.
 • ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۹ شب
91 94 126 0912 07 31 127 0912 48 48 036 0905 47 47 036 0905

وام تعمیرات مسکن بانک مسکن با شرایط انعطاف‌پذیر و سودآور

وام جعاله مسکن بانک مسکن گزینه‌ای مناسب جهت بازسازی منازل می‌باشد. این بانک شرایطی را برای درخواست و استفاده از تسهیلات جعاله یا تعمیرات خانه ارائه کرده است.

شرایط دریافت وام بهسازی منازل

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن ۱۴۰۲ بانک مسکن شامل سقف مبلغ وام ۱۳۰ میلیون تومانی است که ۸۰ میلیون تومان آن با خرید اوراق ممتاز و مابقی آن از طریق سپرده‌گذاری قابل دریافت است. نرخ سود برای وام با خرید اوراق ۱۷.۵ درصد و برای سپرده‌گذاری ۱۱ درصد تعیین شده است. مهلت بازپرداخت ۵ ساله، ارائه معرفی‌نامه از اداره راه و شهرسازی، عدم بدهی معوقه به بانک و عدم وجود چک برگشتی از مهمترین شرایط اصلی دریافت این وام می‌باشند.

مبلغ وام جعاله مسکن حداکثر ۱۳۰ میلیون تومان
سود وام قرارداد عاملیت با بانک ۹٪
از محل اوراق ممتاز ۱۶٪
از محل منابع بدون سپرده بانک ۱۸٪
حداکثر مدت بازپرداخت وام ۳۰ ماه
ضمانت  سند ملکی

وام تعمیرات مسکن بانک رفاه

بانک رفاه به‌عنوان یک مؤسسه مالی معتبر، خدمات تسهیلات جعاله را به افرادی که نیاز به تأمین مالی برای تعمیر منازل خود دارند، ارائه می دهد. این بانک تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان امکان درخواست وام را برای متقاضیان فراهم کرده است و در صورت رعایت شرایط، دریافت این تسهیلات مالی نیز ممکن است.
نرخ سود معین برای وام تعمیرات مسکن ۱۴۰۲ بانک رفاه ۱۸ درصد است و دوره بازپرداخت آن به مدت ۴۸ ماه یا ۴ سال محاسبه شده است.
با توچه به اینکه ضمانت مورد نیاز برای دریافت این نوع وام، اغلب سند ملکی میباشد، شما میتوانید با مشاهده ی شرایط دریافت وام با سند ملکی 1402 انتخاب مطمعن تری داشته باشید!

{جهت مشاوره ی رایگان دریافت وام آزاد، روی سند ملک و خودروی پلاک تهران، با شماره های زیر تماس بگیرید.}
 • دسته چک لازم است.
 • نیاز به سند ملک یا خودروی پلاک تهران دارد.
 • وام بانکی نیست و بصورت آزاد پرداخت میگردد.
 • حداقل مبلغ پرداختی ۲۰۰ میلیون تومان و حداکثر ۲۰۰ میلیارد تومان میباشد.
 • تا ۷۰ درصد ارزش سند یک روزه پرداخت میگردد.
 • تمامی شماره های داخل سایت متعلق به موسسه حقوقی توانگر است.
 • ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۹ شب
91 94 126 0912 07 31 127 0912 48 48 036 0905 47 47 036 0905

شرایط دریافت وام تعمیرات

شرایط دریافت وام تعمیرات

شرایط ارائه ضمانت برای این وام تا حدی متفاوت با سایر بانک‌ها است. اگر تصمیم به درخواست حداکثر میزان تسهیلات دارید، لازم است سه ضامن معتبر را با گواهی کسر از حقوق معرفی کنید.
ضامن‌ها باید شرایطی از قبیل عدم وجود چک برگشتی، عدم وجود بدهی معوق بانکی، داشتن رتبه اعتبار سنجی بالا و همچنین سپرده‌گذاری به مدت سه تا شش ماه را داشته باشند. این شرایط از جمله موارد اساسی برای درخواست وام تعمیر مسکن بانک رفاه می‌باشند.

مبلغ وام تعمیر مسکن بانک رفاه حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان
سود وام ۱۸ درصد
مدت بازپرداخت ۴۸ ماه
ضمانت ۳ ضامن معتبر – گواهی کسر از حقوق
مدت سپرده گذاری باید ۳ الی ۶ ماه میانگین حساب داشته باشید

وام تعمیرات مسکن بانک صادرات

بانک صادرات به‌عنوان یکی از نهادهای معتبر مالی کشور، امکان درخواست و دریافت وام تعمیر مسکن را برای شهروندان فراهم کرده است. این بانک به افراد امکان اخذ وام با مبالغ مختلف از ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را می‌دهد که این مبلغ با توجه به نیازها و شرایط متقاضیان تغییر می‌کند.

شرایط دریافت وام بهسازی منازل

شرایط دریافت وام از بانک صادرات در مقایسه با سایر بانک‌ها بسیار ساده است، به‌ویژه برای مبالغ کمتر. افراد می‌توانند با تهیه مدارک و دلایل قانع‌کننده، به‌راحتی از این تسهیلات جهت تعمیرات مسکن خود استفاده کنند.
نرخ سود معین شده برای این وام‌ها ۱۸ درصد است که نسبت به مبالغ وام تعیین می‌شود. همچنین درخواست کنندگان به یک ضامن نیاز دارند و معمولاً سند ملک به‌عنوان ضامن مورد قبول است.
به‌منظور استفاده از این وام، مهمترین شرایط شامل عدم داشتن سوابق بدهی بانکی یا وام تسویه نشده، عدم وجود چک برگشتی و ملک باید به نام وام‌گیرنده باشد. این شرایط که از سوی بانک صادرات اعلام شده‌اند برای متقاضیان دریافت وام تعمیرات مسکن بسیار ضروری می‌باشند.

مبلغ وام جعاله مسکن از ۱۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان
مدت بازپرداخت وام جعاله ۳۶ ماه
سود وام ۱۸ درصد
نوع ضمانت سند ملکی

وام بازسازی مسکن بانک ملی

بانک ملی به‌منظور حمایت از افرادی که نیاز به تأمین مالی برای تعمیر منازل خود دارند، امکان درخواست تسهیلات جعاله را فراهم کرده است.
سقف مبلغ تسهیلات این بانک برای تعمیرات مسکن بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان متغیر است و بسته به شرایط و درخواست افراد، مشخص می‌شود. نرخ بهره برای جعاله مسکن بانک ملی نیز با نرخ ۱۸ درصد کاملاً مطابقت دارد و همسان با سایر بانک‌ها است.
مدت زمان بازپرداخت این وام برای مبالغ تا ۱۰ میلیون تومان، ۳۶ ماه (۳ سال) تعیین شده است. این تسهیلات جهت تعمیرات مسکن با ارائه مدارک مورد نیاز و رعایت شرایط، قابل درخواست است.
اگر از بانوان خانه دار میباشید، و نیاز به تامین سرمایه دارید، وام فوری بانوان میتواند از بهترین انتخاب های پیش و روی شما باشد.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن بانک ملی

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن بانک ملی

شرایط ضمانت برای این نوع وام تا سقف ۱۰ میلیون تومان، تنها یک ضامن رسمی و برای مبالغ بیشتر، به سند ملک نیاز است. عدم بدهی‌های معوقه بانکی و وام‌های تسویه نشده، عدم وجود چک برگشتی، عدم استفاده از این نوع تسهیلات در گذشته و اینکه ملک به نام وام‌گیرنده باشد از جمله مواردی است که متقاضی باید هنگام درخواست وام رعایت کند.

مبلغ وام جعاله بانک ملی از ۱۰ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان
مدت بازپرداخت وام جعاله ۳۶ ماه
سود وام ۱۸ درصد
نوع ضمانت تا سقف ۱۰ میلیون تومان – ضامن رسمی
بیشتر از ۱۰ میلیون تومان – سند ملک

وام تعمیرات مسکن بانک ملت

بانک ملت یک برنامه ویژه برای ترمیم و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری فراهم کرده است. تاکنون حدود 20 هزار پروژه نوسازی بافت‌ها با این تسهیلات انجام شده و شهرها به زیبایی و جلوه جدیدی دست یافته‌اند.

شرایط دریافت وام جعاله

درخواست تسهیلات جعاله راحت و ساده است. متقاضی کافی است یک درخواست کتبی به‌همراه اصل و کپی شناسنامه، درخواست کتبی خود و همچنین سایر مدارک مرتبط با انجام کار موضوع قرارداد باید ارائه شود. در مراحل اجرای کار، بانک پس از دریافت درخواست و مدارک، آنها را بررسی کرده و تصویب تسهیلات را انجام داده سپس قرارداد جعاله اولیه و ثانویه را منعقد می‌کند. بدین‌تریتیب وثیقه یا وثایق مربوطه را دریافت کرده و در نهایت تسهیلات را اعطا می‌کند.

وام تعمیرات مسکن بانک سپه

بانک سپه مانند بسیاری از بانک‌ها برای تعمیر منازل، تسهیلات جعاله را ارائه می دهد. سقف مبلغ تسهیلات این بانک برای تعمیرات مسکن میان ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان متغیر است. نرخ بهره برای این وام نیز همانند سایر بانک‌ها ۱۸ درصد می باشد و مدت زمان بازپرداخت آن تا ۳۶ ماه یا سه سال اعلام شده است.

شرایط دریافت وام بازسازی مسکن

مبلغ وام جعاله ۱۰ الی ۵۰ میلیون تومان
مدت باز پرداخت وام جعاله ۳۶ ماه
سود وام ۱۸ درصد
نوع ضمانت ۱ نفر ضامن رسمی( در مبالغ بیش از ۲۰ میلیون سند ملکی)
شرایط و مقررات عدم استفاده از این تسهیلات در گذشته، عدم بدهی‌های معوق بانکی و چک برگشتی، وام‌هایی که هنوز تسویه نشده‌اند و اینکه ملک به نام فرد وام‌گیرنده باشد، می‌باشند

وام تعمیرات مسکن بانک پارسیان

بانک پارسیان، با ارائه وام جعاله مسکن، فرصتی را برای مشتریان با رتبه اعتباری بالا فراهم کرده است. این نوع وام با مدت 6 ماه سپرده و نرخ سود 18 درصد به مشتریان ارائه می‌شود.

شرایط دریافت وام

با توجه به هزینه‌های بالای تعمیر مسکن، امکان دریافت وام با سقف مبلغ 200 میلیون تومان برای افراد حقیقی و حقوقی فراهم است. مدت زمان بازپرداخت این وام حداکثر 60 ماه می‌باشد اما در برخی از شعب بانک پارسیان، این مهلت به 36 ماه محدود می‌شود.
این اقدام از سوی بانک، به افراد امکان می‌دهد تا با استفاده از این وام، به بهبود و بازسازی مسکن خود بپردازند. همچنین برای ضمانت این وام، سند ملک به‌همراه 22 درصد از مبلغ وام در نزد بانک مسدود می‌شود.

وام تعمیر مسکن بانک گردشگری

وام تعمیرات مسکن ارائه شده توسط بانک گردشگری، شرایط ویژه‌ای دارد که از دیگر بانک‌ها متفاوت است. حداکثر مبلغ این وام برای شهروندان تهرانی به میزان 3 میلیارد تومان و برای شهرستانی‌ها تا 1.5 میلیارد تومان محدود شده است.

شرایط دریافت وام تعمیر مسکن بانک گردشگری

نرخ سود این وام 18 درصد است و مهلت بازپرداخت آن تا 36 ماه ادامه دارد. به‌دلیل مهلت بازپرداخت 3 ساله، درخواست‌دهندگان باید توجه داشته باشند که درصورت استفاده از سقف وام، می‌بایست اقساط ماهیانه نسبتاً زیادی را پرداخت کنند.
لذا قبل از ارسال درخواست برای دریافت وام تعمیرات مسکن بانک گردشگری در تهران یا شهرستان‌ها، مطالعه و تحقیق در مورد شرایط بازپرداخت اقساط آن الزامی است. عدم داشتن چک برگشتی، نداشتن وام‌های تسویه نشده و عدم بدهی‌های معوق از جمله شرایط اساسی برای انتفاع از تسهیلات بانک گردشگری محسوب می‌شوند.

وام تعمیرات مسکن ویژه بازنشستگان

بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند، قابلیت درخواست وام جعاله مسکن را دارند. این وام تحت عنوان “طرح کرامت” توسط بانک رفاه برای این افراد در نظر گرفته شده است و به افراد مذکور امکان تأمین اموال، خدمات مورد نیاز، تعمیرات اساسی و حتی بازسازی کامل واحدهای مسکونی را با سقف مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان می‌دهد.

وام تعمیرات مسکن بانک سامان

بانک سامان به متقاضیان امکان می‌دهد تا با برخورداری از وثیقه رهن ملک، تا حداکثر 30 درصد ارزش ملک خود، تسهیلات مالی جهت تعمیرات و بازسازی مسکن خود را دریافت کنند. این وام به‌صورت بودجه‌ای و در قالب تأمین مصالح و لوازم مورد نیاز برای اجرای پروژه تعمیرات ارائه می‌شود.

شرایط دریافت وام تعمیرات و بازسازی

 1. وثیقه رهن ملک: متقاضیان می‌توانند با ارائه وثیقه رهن ملک، از این تسهیلات برای تعمیر و بازسازی مسکن خود بهره‌مند شوند.
 2. سند ملک مسکونی: سند ملک مسکونی که برای رهن ارائه می‌شود، می‌تواند در دست شخص ثالث باشد و باید شش دانگ، سهل‌البیع و بلا معارض باشد.
 3. عدم وجود چک برگشتی یا بدهی معوق: متقاضیان درخواست وام نباید دارای چک برگشتی یا هر گونه بدهی مالی معوقه در سیستم بانکی باشند.
 4. نرخ سود: نرخ سود مورد نظر برای وام، توسط بانک مرکزی هرسال اعلام می‌شود.

با توجه به این شرایط، متقاضیان می‌توانند با اطمینان و بازنگری در موارد مذکور، از وام تعمیرات مسکن بانک سامان بهره‌مند شوند.

وام بازسازی مسکن روستایی

در دهه‌های اخیر، به‌منظور حمایت از جوانان روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها، طرح‌ها و تسهیلات مختلفی برای توسعه و پشتیبانی از زندگی در روستاها ارائه شده است.
سقف مالی تعیین‌شده برای وام جعاله روستایی معمولاً تا مبلغی خاص است و شرایط دریافت آن نیز براساس سیاست‌ها و مقررات مربوط به وام‌های مسکن روستایی تعیین می‌شود.
دراین‌راستا، روستاییان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و با تعمیر و بهبود منزل خود، به ارتقاء شرایط زندگی در روستاها کمک کنند.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن

برای درخواست وام تعمیر مسکن، متقاضیان باید به شرایط کلی تعیین شده توسط بانک مرکزی توجه کنند. این شرایط عبارتند از:

 1. عدم داشتن چک برگشتی در گذشته.
 2. تسویه وام‌های قبلی با بانک.
 3. داشتن ظرفیت مالی برای پرداخت اقساط وام.
 4. استعلام رتبه اعتباری و بررسی درآمد افراد.

همچنین، شهروندان تنها مجاز به دریافت این وام برای یک‌بار هستند و برخی بانک‌ها این امکان را حداکثر تا دو مرتبه ارائه می‌دهند و بعضی از بانک‌ها ممکن است برای دریافت این وام اقدام به سپرده‌گذاری کنند. در آخر، درخواست تسهیلات و دریافت سقف وام تعمیر مسکن تنها با تأیید شرایط مالی و مسکن توسط بانک ممکن است. این نکات مهم را متقاضیان باید در نظر داشته باشند تا فرآیند دریافت وام به سهولت انجام شود.

مدارک لازم جهت دریافت وام تعمیرات مسکن

به‌منظور درخواست تسهیلات جعاله مسکن، لازم است مدارک زیر را به بانک ارائه دهید:

 • اصل و تصویر تمام صفحات سند مالکیت ملک به نام وام‌گیرنده
 • اصل و تصویر پایان‌کار ساختمان
 • قبض برق یا مدارک تایید کدپستی ملک مورد نظر
 • اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه مالک یا مالکین
 • اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه ضامن یا ضامنین
 • مدارک شغلی و درآمد وام‌گیرنده مانند جواز کسب و فیش حقوقی.
 • رسید پرداخت مبلغ ارزیابی ملک.
 • تکمیل و امضای فرم درخواست وام.

توجه داشته باشید که تحویل مدارک به‌تنهایی پرداخت وام را میسر نمی‌کند. بنابراین وام تنها پس از بررسی و تایید مدارک توسط بانک به شما پرداخت خواهد شد. همچنین قسط اول بازپرداخت وام یک ماه پس از انعقاد قرارداد با بانک می‌باشد.

حداکثر مبلغ دریافتی وام تعمیرات مسکن چقدر است؟

حداکثر مبلغ دریافتی وام تعمیرات مسکن چقدر است؟

افراد برای درخواست وام‌های مختلف، از جمله تسهیلات جعاله یا تعمیر مسکن، به‌دنبال اطلاع از میزان دقیق این وام‌ها هستند. این افراد نیاز دارند مبلغ نقدی که به آن‌ها اعطا خواهد شد را بدانند تا بتوانند برنامه‌ریزی‌های لازم را برای استفاده از این تسهیلات انجام دهند.
سقف مبلغ دریافتی وام تعمیرات مسکن به‌شدت وابسته به هر بانک و شرایط مربوط به آن است. هر بانک ممکن است مبلغ خاصی را برای این تسهیلات در نظر گرفته و ارائه دهد. به عنوان مثال، بانک ملی به متقاضیان این وام امکان درخواست مبلغی میان ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان را می‌دهد. از سوی دیگر، بانک گردشگری میزان وام با سقف ۳ میلیارد تومان برای تهران و ۱.۵ میلیارد تومان برای شهرستان‌ها فراهم می‌کند.
اطلاع از این موضوع اهمیت بسیاری دارد زیرا افراد با توجه به نیازها و شرایط مالی خود، می‌توانند براساس میزان وام اعطایی تصمیم‌گیری کنند.
در نهایت، چنانچه مبلغ این نوع تسهیلات یا مدت زمان پرداخت این نوع وام برای شما مقرون به صرفه نمیباشد، میتوانید با دریافت وام فوری یک روزه چالش تامین سرمایه خود را براحتی حل کنید.

روش‌های تسلیم وثیقه به بانک جهت دریافت وام جعاله

۱.سفته
یکی از روش‌های تسلیم وثیقه به بانک، استفاده از سفته است. در این حالت، به یک یا دو کارمند دولتی و یک فرد دارای پروانه کسب نیاز دارید که به عنوان ضامن عمل کنند.
۲.سپرده گذاری در بانک
در این روش، می‌توانید به جای ضامن گرفتن، مبلغ معادل ۱۱۰ درصد از کل اصل و سود وام را به‌عنوان سپرده در اختیار بانک قرار دهید.
۳.ترهین شش‌دانگ از وثیقه غیرمنقول
در این روش، می‌توانید با ارائه اموال غیرمنقول مانند زمین و خانه به عنوان وثیقه، برای دریافت وام تعمیر مسکن اقدام کنید.

نکات مهم:

 • حتماً باید به این نکته توجه داشته باشید که درصورت انتخاب روش سپرده‌گذاری در بانک، سقف مبلغ وام ممکن است محدود باشد. اما این گزینه از طریق اوراق مسکن تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان امکان‌پذیر است که به نوعی قدرت خرید شما را افزایش خواهد داد.
 • وام تعمیرات منزل فقط مربوط به یک پلاک ملک می‌شود و امکان درخواست چندین وام تعمیر مسکن برای یک ملک وجود ندارد.

جمع‌بندی

هر خانه‌ای پس از گذشت مدتی نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد، بدون توجه به اینکه در شهر یا روستا قرار دارید. این نیاز ممکن است با مشکلات مالی برای تامین هزینه‌های تعمیرات همراه شود. به منظور حمایت از مالکان منازل مسکونی، بانک‌ها تسهیلاتی با عنوان وام تعمیرات مسکن ارائه داده‌اند. در اینجا، ما چند بانک ارائه‌دهنده این تسهیلات را معرفی و شرایط دریافت وام از آن‌ها را نیز بیان کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر وام‌ها می‌توانید به مجله خبری پاسارگاد سر بزنید. همچنین اگر سوال و نظری دارید می‌توانید کامنت بگذارید تا پشتیبانان ما راهنمای شما باشند.

سوالات متداول

در این قسمت به تعدادی از سوالاتی که کاربران هنگام دریافت وام تعمیرات مسکن به آنها بر خورد کرده اند پاسخ داده ایم تا روند کار را برای کاربران گرامی تسهیل دهیم.

چه نوع تعمیراتی می‌تواند تحت پوشش وام تعمیرات مسکن باشد؟

تعمیرات اساسی مانند تعمیرات ساختاری، تغییرات در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، بازسازی حمام و آشپزخانه، نصب کفپوش، و سایر تعمیرات و بهبودی‌های مرتبط با مسکن.

چه مدارکی برای درخواست وام تعمیرات مسکن لازم است؟

مدارک معمولاً شامل گزارش تخنیکی تعمیرات، تخمین هزینه تعمیرات، مدارک مالکیت مسکن، و گاهی نیاز به ضامن یا سفته می‌شود.

چه مدت زمانی برای بازپرداخت وام تعمیرات مسکن معمولاً در نظر گرفته می‌شود؟

مدت زمان بازپرداخت بستگی به شرایط و توافقات با بانک یا مؤسسه‌ی مالی دارد، اما معمولاً در بازه‌های زمانی مختلف از چند ماه تا چند سال قابل تنظیم است.

آیا وام تعمیرات مسکن نیاز به ضامن یا سفته دارد؟

برخی از بانک‌ها نیاز به ضامن یا سفته مطرح می‌کنند، اما بستگی به شرایط هر بانک و نوع وام دارد. برخی از وام‌های تعمیرات مسکن بدون نیاز به ضامن ارائه می‌شوند.

تبلیغات
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا